verze pro tisk

Pomaturitní studium v AZ SMART

16. únor 2012

Ne každému studentovi se podaří dostat se na vysokou školu hned po dokončení střední školy. V tom případě má ale možnost zvolit si pomaturitní studium, které jej může lépe připravit na přijímací zkoušky na VŠ pro následující rok. Studenti, kteří v minulosti prošli pomaturitním studiem, mají daleko větší procentuální úspěšnost při přijímacích zkouškách na VŠ. Je to dáno tím, že nultý ročník je praktikován již jako studium na vysoké škole. Jsou používána vysokoškolská skripta, výuka probíhá zkušenými lektory a člověk jde na přijímačky mnohem lépe vybaven.

Nultý ročník s denním studiem

Pomaturitní studium nabízí vzdělávací centrum AZ SMART. To má akreditaci od MŠMT. Nultý ročník probíhá formou denní výuky, týdenní rozsah je stanoven dle konkrétního kurzu od 15 do 22 hodin. Celkový rozsah pak činí až 400 hodin, u pomaturitní angličtiny dokonce 680 hodin. Ve vzdělávacím centru AZ SMART je možné si zajistit kurz práva, ekonomie, psychologie a ZSV, medicíny či anglického jazyka. Všechny kurzy jsou vedeny vysokoškolskou formou, což znamená, že student, který následně uspěje v přijímacích testech, bude mít na vysoké škole mnohem menší problémy s aklimatizací. Výuku provádějí zkušení lektoři, kteří působí na tuzemských i zahraničních vysokých školách, mimo jiné na Univerzitě Karlově, Vysoké škole ekonomické či v Akademii věd ČR.

Vysoká úspěšnost absolventů pomaturitního studia

Ze statistik minulých let vyplývá, že úspěšnost studentů vzdělávacího centra AZ SMART u přijímacích zkoušek na VŠ je kolem 93%. Nultý ročník je tak předpokladem k tomu, aby se student napříště bez problémů na VŠ dostal a mohl dále prohlubovat svoje znalosti a zlepšovat své vzdělání.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!