verze pro tisk

Mostové a konzolové jeřáby pro manipulaci s těžkými břemeny

24. srpen 2011

Ve výrobních halách a skladech často musejí zaměstnanci manipulovat s extrémně těžkými předměty, které mohou vážit až několik tun. V tomto případě je potřeba využít speciálních strojů, které přemístění těžkých břemen provedou velmi snadno. Jedná se zejména o mostové jeřáby, případně konzolové jeřáby.

Mostové jeřáby

Mostové jeřáby jsou zařízení, která mají obdélníkovou manipulační plochu. Skládají se z jeřábového mostu, vozíku a kočky. Dále je pak tvoří dva hlavní nosníky, v nichž jsou zabudovány kolejnice s pojezdem kočky. Nechybí ani příčníky s pojezdovými koly a lávkové nosníky pro obsluhu. Toto stacionární zařízení dokáže lehce přemístit i předměty o hmotnostech několika tun.

Portálové jeřáby

Ke zdvihání těžkých předmětů ve vnitřních i venkovních prostorech slouží také konzolové jeřáby. Hodí se jak pro snadnější uskladňování břemen, tak například pro práci v montážních dílnách.

Jass - výrobce mostových a konzolových jeřábů

Konzolové a mostové jeřáby je možné si pořídit u akciové společnosti Jass Dvůr Králové na Labem. Tato firma patří k předním výrobcům jeřábové technologie v České republice. Kromě výroby mostových a konzolových jeřábů je schopna zajistit také jejich montáž na pracovišti a případně i servis.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!