verze pro tisk

Jsou levné pneu kvalitní?

15. prosinec 2012

Prodejci pneumatik se předhánějí v cenách, za které tyto nezbytné doplňky vozidel prodávají. Velká konkurence vede k tomu, že majitelé osobních i užitkových vozidel mají na výběr pneumatiky v mnoha cenových hladinách.

Levné pneu mohou v lecčems předčít dražší produkty

V některých eshopech i kamenných obchodech se tak dají pořídit i velmi levné pneu. Je však na místě opatrnost, zdaleka ne všechny levné pneumatiky jsou na tuzemské silnice vhodné, jejich kvalita občas bývá velmi špatná. I některé srovnávací testy, které dělají specializovaná centra a odborné časopisy, naznačují, že kvalita pneumatik je dosti rozdílná. Zajímavé přitom je, že často nezáleží právě na jejich ceně a značce, i mnohé značkové pneu, které jsou obvykle dražší, totiž leckdy prohrávají ve srovnání s levnější konkurencí.

Levné pneu mohou být i značkové

Obecně se má za to, že bychom se při nákupu levných pneu měli vyhýbat neprověřeným značkám. Na našem trhu se stále častěji objevují levné pneu z asijských zemí, které však nesplňují bezpečnostní ani technické parametry, jež jsou pro evropské silnice potřebné. Vždy si tak zkontrolujte, zda vámi kupované levné pneu mají potřebnou hloubku dezénových drážek, chybět by neměla ani všechna potřebná označení a vlastnosti, které musí být přesně uvedeny na povrchu pneumatik.

Nyní lze pořídit za výhodné ceny především letní pneu

Levné pneu je vhodné nakupovat mimo sezonu. V tomto období tak logicky máte větší šanci koupit letní pneumatiky za lepší ceny nežli v období, kdy jsou tyto pneumatiky používány. Zimní pneumatiky jsou naopak v tuto dobu velmi žádané a tudíž i dražší. Ať už si však pořídíte levné pneu pro zimní či letní období, případně budete kupovat univerzální pneumatiky, vždy si dejte kromě ceny pozor na jejich kvalitu.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!