verze pro tisk

Chcete poslat zboží poštou? Pořiďte kvalitní krabice!

12. červen 2011

Při přepravě zboží Českou poštou či jinými společnostmi je potřeba použít kvalitní krabice, do nichž odesílané věci uložíme. Pokud bychom například křehké zboží umístili jen do měkké krabice, mohlo by se velmi snadno stát, že toto zboží dorazí na určenou adresu ve špatném stavu, poškozené či dokonce zcela znehodnocené. A nemusí to být právě vina přepravní služby, nýbrž Vaše, neboť jste zvolili špatné obaly.

Plastové obaly

Úplně nejlepším řešením je pro přepravu zboží použít tvrdé plastové obaly, které se jen těžko zničí pouhou manipulací a cestou v dopravním prostředku. Křehké předměty bychom navíc měli do zmíněného plastového obalu nebo tvrdé papírové krabice zabalit tak, aby při manipulaci nedocházelo k pohybu uvnitř krabice. Nejlepším řešením v tomto případě je použít třeba polystyrénové výplně či papíru, který zacelí prázdná místa v balíku.

Pevná krabice minimalizuje riziko poškození zboží

Přeprava zboží i na kratší vzdálenosti může být velmi riziková. I při kvalitních službách přepravních společností se zkrátka může stát, že balík bude namáhán více, než je zdrávo. Jen kvalitní plastové obaly nebo krabice mohou minimalizovat případné škody, které se na přepravovaném zboží způsobí.

V žádném případě proto nepodceňujte řádné zabalení všech věcí, které posíláte byť třeba jen na druhý konec města a chovejte se tak, jako by zboží mělo být odesláno na jiný kontinent. Zbavíte se tak zbytečných starostí a problémů, které vzniknou v případě poškození balíku.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!